Pokój dzienny to zwykle największe i najbardziej reprezentatywne miejsce w naszym domu czy mieszkaniu. Ważne jest aby jego wnętrze było gustowne, a kolorystyka ścian idealnie współgrała z całą resztą wyposażenia wnętrza. Jeżeli wnętrze chcemy mieć jasne, klasyczne to kolorystyka ścian również powinna być jasna. Świetne będą odcienie brązów, szczególnie beże, biel oraz wszelkie pastele.


Jeżeli natomiast pokój dzienny planujemy mieć bardziej nastrojowy, słusznym będzie jeżeli kolorystyka ścian jak i wyposażenie wnętrza będzie w bardziej przyciemnionych kolorach. Możemy wówczas wybrać: odcienie brązu spośród tych ciemniejszych i głębszych, odcienie czerwieni, a w szczególności kolor bordowy. Świetnie sprawdzą się również dodatki w kolorze czarnym czy grafitowym.

Wnętrze, w którym kolorystyka ścian jest ciemna, dobrze przełamać jest dekoracjami świetlnymi, natomiast wyposażenie wnętrza w domu, w którym pokój dzienny jest w jasnych barwach, dobrze jest dobrać również w jasnych barwach. Mieszkania charakteryzują się tym, że ich pokoje dzienne są zdecydowanie mniejsze od tych, znajdujących się w domach, dlatego kolorystyka salonów w mieszkaniach powinna być raczej jasna.

Właściciele domów mogą sobie z kolei pozwolić na pokoje dzienne w bardziej odważnych kolorach. Wybierając kolorystykę ścian w pokoju dziennym należy kierować się logiką ale też tym co dyktuje moda. Warto więc pooglądać katalogi aby się zainspirować.